Categorii: Stiri Din Sport

Ana-Maria Brânză a obținut medalia de bronz în etapa de Cupă Mondială de la Saint-Maur – Stiri Sport

Ana-Maria Brânză, campionul european, a luat locul al treilea în competiția de spadă de la Saint-Maur, la un pas de numărare pentru Cup.Romance mondial a fost învins în semifinale, cu scorul de 7-6, Anqi Xu chineză, care mai tarziu a castigat Brânză competition.Ana-Maria a ordonat primul tur al polonez Magdalena Piekarska (15-7), apoi a mers fată ucraineană Anastasia Ivcenko (15-13). Tricolorul optimă îndepărtat de sport ei în Hong Kong, Kong Wai Man (15-8) și a câștigat cu 6-5 trimestre înainte de campion olimpic, medalia de Ian Șemiakina.Bronze acest an vine dupa ce anul trecut Ana-Maria Brânză a câștigat aurul în Saint- Maur.Today vede în Franța