Categorii: Stiri Din Sport

Azi aflăm primele sfertfinaliste din Champions League. Programul și transmisiunile meciurilor retur – Stiri Sport

După o pauză de o săptămână, cea mai tare competiție intercluburi, Liga Campionilor, se reia în această seară cu meciurile retur din optimile de finală.

Șase din cele opt echipe care au jucat în deplasare au reușit să câștige, astfel că pornesc ca favorite în manșa a doua.

Real Madrid, Borussia Dortmund sau PSG au obținut în proporție de 99% calificarea, în timp ce FC Barcelona, Bayern Munchen și Atletico Madrid au făcut pași mare către calificare.

În aceste condiții, cele mai interesante partide par a fi cele dintre Chelsea și Galatasaray, 1-1 în tur și Manchester United și Olympiacos, scor 0-2 în prima manșă.