Categorii: Fotbal, Stiri

Mutu marcheaza un gol si scoate un penalty la Roma, in Lazio – Cesena 3-2

Meciul Lazio – Cesena din etapa numarul 23 din Serie A s-a jucat joi, in avans, pentru ca meciul de rugbi din Turneul celor Sase Natiuni Italia – Anglia se va juca sambata la Roma.
Minutul 13 a fost fast pentru Adrian Mutu, care a primit o pasa de la Iaquinta si a marcat. Tot Mutu a mai scos un penaly, Iaquinta transforma, Cesena avea 2-0 in minutul 35 si in plus Lazio era in inferioritate din minutul 33, cand Konko a fost eliminat. Meciul era in mana oaspetilor. De fapt asa parea, dar nimic nu e sigur in fotbal.
Desi Cesena a condus la Lazio la pauza cu 2-0, repriza a doua a fost catastrofala pentru Cesena. Lazio a declansat un forcing si a rasturnat scorul in doar 10 minute. Golurile lui Lazio au fost semnate de brazilianul Hernanes cu un sut de la marginea careului in minutul 53, croatul Lulic a egalat in minutul 60 si cehul Kozak care a adus pe Lazio in avantaj in minutul 63.
Momentan Lazio a urcat pe locul 3, cu 42 de puncte, iar Cesena este pe locul 19 (penultimul) cu doar 16 puncte.