Categorii: Stiri Din Sport

Oțelul pleacă cu toate punctele de sub Tâmpa. Brașovenii au făcut pressing în inferioritate numerică – Stiri Sport

FC Brașov continuă seria meciurilor fără victorie începută de la sfârșitul lunii noiembrie a anului trecut. Elevii lui Cornel Țălnar au fost învinși, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de către Oțelul Galați, în primul meci al celei de-a 22-a etape a Ligii I.

Gălățenii, care au parte de un început de an foarte bun după transferurile făcute în mercato-ul de iarnă, s-au impus la Brașov încă din primele minute. După câteva ocazii importante în primele 10 minute, Astafei a dechis scorul, în minutul 12, cu un șut pe jos. Până la jumătatea primei reprize, diferența de scor a fost mărită de Tudorie, care a trimis mingea la vinclu cu o lovitură de cap.