Categorii: Stiri Din Sport

Pe cine dă vina Contra după egalul cu Ceahlăul: „Băieții mi-au spus că nu pot face două pase” – Stiri Sport

Cosmin Contra s-a arătat la finalul partidei de la Piatra Neamț dezamăgit de condițiile în care a fost nevoită să joace echipa sa contra Ceahlăului.

Antrenorul Petrolului a dat vina pe gazon după rezultatul de egalitate, scor 0-0, care îndepărtează și mai mult echipa de titlu.

„Din păcate în seara asta ne-a dezavantajat gazonul. Suntem o echipă tehnică, care vrea să joace fotbal, dar nu putem pe un astfel de teren. Pe ei i-a avantajat gazonul. Băieții mi-au spus la pauză că nu pot face două pase. Îi felicit pentru efort, pentru modul cum au luptat până în ultimul minut pentru cele trei puncte. N-a fost un meci de fotbal, ci unul de luptă.