Categorii: Fotbal, Stiri

Realul se impune, dar doar in ultimul sfert de ora la APOEL

Cu toate ca la startul meciului din sferturile de finala (tur) din Liga Campionilor Cristiano Ronaldo si compania erau mari favoriti, Real Madrid a avu un meci extrem de greu la APOEL. Pentru mai bine de 70 de minute, cipriotii au reusit ceva ce putini credeau ca e posibil: sa o anihileze pe Real Madrid.

In minutul 74 a inceput insa macelul pe stadionul echipei cu buget de Liga I. Benzema a deschis scorul dupa o pasa perfecta a lui Kaka, brazilianul reusind sa marcheze golul 2 pentru Real in min 82, dupa o faza splendida reusita de Sergio Ramos si Marcelo.

In ultimul minut al meciului, Benzema a dat golul 3 si Real Madrid se poate considera deja calificata in semifinalele Ligii.
In celalalt meci al zilei Benfica Lisabona (Portugalia) – Chelsea Londra (Anglia) 0-1.

A marcat: Kalou in minutul 75.