Revenire de senzatie, Chelsea – Manchester United 3-3 (video)

Am putut vedea duminica un nou meci memorabil, spectaculos si dramatic in Premier League – cel mai spectaculos campionat, dupa parerea noastra si nu numai. Pe Stamford Bridge Manchester United a revenit si a castigat un punct, desi gazdele de la Chelsea au avut scorul de 3-0 pe tabela din minutul 51. In prima repriza Evans a deviat in propria poarta (1-0 a fost scorul pauzei), pentru ca Mata si Luiz sa faca 3-0.
Dar desigur ca stiti porecla lui United… diavolii ! In ultima jumatate de ora baietii lui Ferguson au declansat un forcing si Chelsea a gresit, de mai multe ori. Aceste greseli au provocat doua lovituri de pedeapsa, iar ambele penalty-uri au fost transformate de Rooney. Era 3-2.
Imposibilul s-a produs in minutul 84 si mexicanul Hernandez a egalat printr-un gol marcat cu capul, din apropiere. Uluitor, 3-3 !!