Categorii: Stiri Din Sport

S-a derelgat „ceasul elvețian”. Federer a câștigat mingea de meci, dar a uitat că era punctul victoriei! :) – Stiri Sport

În drumul său către al doilea trofeu al sezonului, după cel de la Dubai, Roger Federer a oferit faza zilei în circuitul masculin de tenis.

Elvețianul a jucat semifinala de la Halle contra japonezului Kei Nishikori, pe care l-a învins rapid, în doar 75 de minute, scor 6-3, 7-6(4).

Numărul 4 mondial a oferit o fază amuzantă, după ce a câștigat ultima minge a partidei. Acesta nu și-a dat seama de scorul de pe tabelă și s-a îndreptat către terenul său pentru a primi un nou serviciu, deși a câștigat mingea de meci.