Categorii: Campionate

Seara buna pentru romani in UEFA CHAMPIONS LEAGUE. Vezi toate rezultatele!

Adrian Mutu a fost titular pentru AC Fiorentina în victoria înregistrată pe teren propriu, scor 2-0, cu FC Liverpool. Atacantul român a avut o evoluţie bună şi a fost schimbat în minutul 82 cu Donadel.

Cristian Chivu a fost integralist pentru Inter Milano în deplasarea de la Rubin Kazan, meci încheiat la egalitate, scor 1-1, impresia generală fiind că ruşii meritau să obţină toate cele trei puncte.

Tiberiu Ghioane a jucat 45 de minute pentru Dinamo Kiev împotriva deţinătoarei trofeului, FC Barcelona, scor 0-2, într-un meci disputat pe terenul „galacticilor”.

Tehnicianul Loţi Boloni a obţinut un rezultat de egalitate, 1-1, cu Standard Liege, pe terenul formaţiei olandeze AZ Alkmaar.

Rezultatele serii în UEFA Champions League:

Grupa E

Fiorentina – Liverpool 2-0 (Jovetic 28′, 37′)
– Mutu a fost titular pentru gazde şi a evoluat până în minutul 82

Debrecen – Olympique Lyon 0-4 (Kallstrom 3′, Pjanic 13′, Govou 24′, Gomis 51′)

Grupa F

Rubin Kazan – Inter Milano 1-1 (Dominguez 11′ – Stankovic 27′)
– Cristian Chivu a fost integralist la Inter

Barcelona – Dinamo Kiev 2-0 (Messi 26′, Rodriguez 76′)
– Ghioane a fost rezervă pentru Dinamo Kiev, fiind introdus în joc în minutul 46

Grupa G

Unirea Urziceni – Stuttgart 1-1 (Varga 48′ – Tasci 5′)

Rangers – Sevilla 1-4 (Novo 88′ – Konko 50′, Adriano 64′, Fabiano 72′, Kanoute 74′)