The Special One, amendat cu 13.000 de euro după ce a înjurat un ziarist (VIDEO)

Tehnicianul lui Inter a avut o reacţie nervoasă şi l-a insultat pe Andrea Ramazzotti, jurnalist la cotidianul Corriere dello Sport, furios că aceasta a pătruns în zona în care doar televiziunea clubului, „Inter Channel”, putea să-şi desfăşoare activitatea.

Potrivit presei din peninsulă, „The Special One” l-a numit „fiu de c…ă” pe jurnalist, după ce l-a apucat de braţ.

„Trebuie să fiu sincer şi să recunosc că l-am înjurat, am folosit nişte cuvinte pe care nu pot să le repet aici, dar nu a existat nicio agresiune fizică”, a spus tehnicianul portughez.

Incidentul a avut loc la finalul meciului Atalanta Bergamo – Inter 1-1, din etapa a XVI-a a Serie A. Inter a condus prin golul marcat de Milito în minutul 15, însă a fost egalată în minutul 81 după reuşita lui Tiribocchi.