Categorii: CFR Cluj

VIDEO – Unirea Urziceni – CFR Cluj 1-1 – Egal european pe „Tineretului”

Cum s-au înscris golurile:

0-1 Centrarea lui Pereira de pe partea stângă a fost reluată cu capul, din cădere, de Bogdan Mara, care a reușit să înscrie împotriva echipei la care a evoluat în turul acestui campionat (minutul 5)

1-1 Pădurețu a executat o lovitură liberă de pe partea stângă a atacului ialomițean, mingea a fost prelungită pe spate de Brandan, iar Galiassi a deviat mingea în propria poartă (minutul 11)

Partida a fost condusă la centru de arbitrul turc Huseyin Gocek, care nu a arătat niciun cartonaș galben până în minutul 78. Până la finalul meciului însă, Tibi Bălan (Unirea), Culio și Dani (ambii CFR Cluj) au fost avertizați.

Echipele:

Unirea Urziceni: Arlauskis – Epaminonda, Galamaz, Mehmedovici, Brandan – Varga (Frunză 84), Ricardo, Pădureţu, Apostol – Bilaşco (Dănălache 90), Rusescu (Tibi Bălan 62).
Antrenor: Dan Petrescu.